14 ovocných stromov a 4 kríky sme vysadili u Mléčkárne

V sobotu (25.3.) sme spolu vysadili ovocný sad „u Mléčkárne“ v priestranstve za domom služieb v dolnej časti obce Moravský Svätý Ján.

Nápad vysadiť na tomto mieste práve ovocné stromy mal Michal Pavlovič. Starosta obce Anton Emrich bol výsadbe ovocného sadu naklonený a zastupiteľstvo rovnako súhlasilo. Počas sobotného doobedia sa nám poradilo premeniť priestor u Mléčkárne na budúce miesto oddychu a stretávania sa.

Ovocné stromy sme zakúpili v Ovocnej a okrasnej škôlke v Moravskom Lieskovom (Ovocný sad – ovocinárstvo v súlade s prírodou).

→ 2x jabloň
→ 2x čerešňa
→ 2x hruška
→ 2x slivka
→ 2x mandľa
→ 1x ringlota
→ 1x višňa
→ 2x jedlý gaštan
→ 2x arónia
→ 2x hlohyňa

Ide o staré odrody vypestované na Slovensku.

 

 

 

Projekt podporila Nadácia Tipsport v rámci programu Podporujeme slovenské sady. Dofinancovanie bude realizované z 2%, ktoré ste venovali občianskemu združeniu 90871.sk.

Priestor „u Mléčkarne“ sa začal meniť už koncom roka 2022. Obec tu zrekonštruovala autobusovú zastávku u Habánov. Okrem nových lavičiek tu pribudol cyklostojan, nové osvetlenie a informačná tabuľa o Habánoch.

Sadením stromov to „u Mléčkárne“ nekončí. Obec Moravský Svätý Ján tu osadí piknikové sedenie a občianske združenie 90871.sk pripravuje nástennú maľbu – mural na budovu domu služieb.