Tvorivé dielne – jarná časť

Jarnú časť tvorivých dielní sme odštartovali v sobotu 16.2.2013. Deti s babkami a mamičkami strávili popoludnie vyrábaním zápichov do kvetináčov. Predlohy vyrobila pani Bertová už vopred, aby sa deti mohli realizovať a podľa vlastnej fantázie vyrábať rôznych zajačikov, sliepočky, vajíčka a iné zvieratká. Deti boli ako vždy veľmi kreatívne a zo svojich výrobkov mali veľkú radosť, najmä aj preto, lebo si ich mohli vziať domov.

Ďalšia sobota sa niesla v duchu výroby vlastného vankúšika. Predlohy zvieratiek opäť pripravila pani Bertová a zvyšok bol už na deťoch, akým spôsobom si ozdobia vankúš. K dispozícii mali fixky na textil, ale aj rôzne zvyšky látok na prišitie.

Cyklus jarných tvorivých dielní sme ukončili v sobotu 16.3.2013 pre deti asi najzaujímavejšou aktivitou – modelovaním figúrok z marcipánovej hmoty. Deti dostali pripravené mini-tortičky a ich úlohou bolo vytvoriť z modelovacej hmoty ozdoby podľa vlastnej fantázie. Nápomocné im boli predlohy s rôznymi figúrkami, ako aj cukrárenské pomôcky na modelovanie. V závere každé dieťa dostalo veľkonočného barančeka, či zajka, ktorého si ocukrovali a zavesili na krk rolničku. Svoje dielka si samozrejme mohli zobrať so sebou, a tí hladnejší aj ihneď zjesť Veď posúďte sami, aké boli decká šikovné.